Alcolizer
PREMIER LEAGUE
QUALIFYING FINAL

Doubleview 67 (1) v South Perth 89 (7)
Charles Slavich 20 v Daniel Brown 16
John Slavich 10 v Justin Opie 24
Kyle McIlroy 22 v Glenn Pauling 25
Anthony Williams 15 v Ross Bresland 24


ELIMINATION FINAL

Cambridge 71 (1) v Manning 76 (7)
Clive Adams 17 v Shane Knott 18
Blake Nairn 16 v William Hyatt 15
Eric Johannes 20 v Thomas Mitchell 22
Cameron Harris 18 v Daniel Trewhella 21


SEMI FINAL

Doubleview 62 (0.5) v Manning 86 (7.5)
Kyle McIlroy 19 v Thomas Mitchell 19
John Slavich 18 v Shane Knott 26
Charles Slavich 13 v William Hyatt 24
Anthony Williams 12 v Daniel Trewhella 17


GRAND FINAL

South Perth 67 (1) v Manning 81 (7)
Daniel Brown 26 v Shane Knott 22
Justin Opie 11 v Thomas Mitchell 19
Glenn Pauling 18 v Daniel Trewhella 21
Ross Bresland 12 v William Hyatt 19


1ST DIVISION WHITE
QUALIFYING FINAL

Mt Lawley 86 (8) v Gosnells 56 (0)
David Rhodes 24 v Frank Carbone 15
Andrew Jones 19 v Grant Nicol 18
Corey Bessant 22 v Robert Foy 9
Anthony Einfeld 21 v Brett Holland 14


ELIMINATION FINAL

Bassendean 1 78 (6) v Cockburn 73 (2)
Jovan Krstic 12 v Michael Simunovic 19
Stein Davies 22 v Josip (joe) Marevic 14
Ruairi Kenyon 17 v Marc Abonnel 22
Simon Alden 27 v William Tepania 18


SEMI FINAL

Gosnells 82 (6) v Bassendean 1 65 (2)
Grant Nicol 35 v Jovan Krstic 9
Brett Holland 12 v Stein Davies 21
Frank Carbone 21 v Ruairi Kenyon 17
Robert Foy 14 v Simon Alden 18


GRAND FINAL

Mt Lawley 66 (2) v Gosnells 78 (6)
David Rhodes 19 v Frank Carbone 17
Andrew Jones 22 v Robert Foy 13
Corey Bessant 11 v Grant Nicol 25
Anthony Einfeld 14 v Brett Holland 23


1ST DIVISION BLUE
GRAND FINAL

Joondalup 98 (8) v Kalamunda 63 (0)
Wayne Neilson 19 v Dwayne Wooltorton 18
Shane Ernest Rixom 24 v Ross Pringle 21
Ben Leggett 30 v Ian Cornthwaite 13
Wesley Neilson 25 v William Brandsma 11


1ST DIVISION BLUE NORTH/WHITE CHALLENGE FINALS
SEMI FINAL

Swan 78 (1) v North Beach 82 (7)
Daniel Wood 15 v Peter Augustson 18
David Park 19 v Alan Howe 23
Paul Kelly 26 v Lee Mitten 19
Tony Natalotto 18 v John Bartorillo 22


FINAL

North Beach 55 (1.5) v Quinns Rocks 77 (6.5)
Lee Mitten 13 v John Berecz 24
John Bartorillo 17 v Rohan Cantrill 16
Peter Augustson 15 v Leith Oldham 15
Alan Howe 10 v Shane Smith 22


Quinns Rocks retains One White
1ST DIVISION BLUE SOUTH/WHITE CHALLENGE FINALS
SEMI FINAL

Manning 67 (2) v South Perth 72 (6)
Wayne Heldt 8 v Steve Kelly 26
Michael Carey 26 v David Mortley 14
Shane Adams 20 v Michael McRae 14
Graham O'Brien 13 v Ryan Havercroft 18


FINAL

South Perth 77 (1.5) v Warnbro 90 (6.5)
David Mortley 31 v Barry Kalinowsky 16
Michael McRae 13 v George (dr) Jackson 29
Steve Kelly 21 v Kieran Cousens 21
Ryan Havercroft 12 v Lindsay Strange 24


Warnbro retains One White
1ST DIVISION BLUE NORTH/2ND DIVISION CHALLENGE FINAL
FINAL

North Perth 76 (7) v Morley 64 (1)
Benjamin Horwood 20 v Keith Nazareth 15
Don Dixon 15 v Victor Orchard 19
Nicholas Reagan 21 v Murray Robinson 15
Markus Merz 20 v Wayne Mitchell 15


North Perth gains promotion to One Blue North
FINAL

1ST DIVISION BLUE SOUTH/2ND DIVISION CHALLENGE FINAL
FINAL

Cockburn 67 (0) v Fremantle 94 (8)
Michael Bridge 19 v Dinko Bacich 24
Derek Gibson 19 v John Smith 24
Marin Sokol 14 v Peter Wachmer 23
Kenneth Wylie 15 v Markus Starcevich 23


Fremantle retains One Blue South
FINAL

Spearwood 73 (1) v Hilton Park 85 (7)
Nikola Silich 14 v David Newton 18
Marcel Kuhni 25 v Craig Standley 22
Vled Pesich 14 v Travis Simpson 20
Ken Nadilo 20 v Rodney Butler 25


Hilton Park retains One Blue South
2ND DIVISION
SEMI FINAL

Victoria Park Carlisle 84 (5) v Safety Bay 1 82 (3)
Michael Adams 21 v Steven Adams 25
David Florance 20 v Robert Stanley 26
Gary Beckwith 16 v Paul Beaumont 19
Louie Beurteaux 27 v Bruno McVicar 12


Cambridge 88 (7) v Forrestfield & Districts 76 (1)
SEMI FINAL

Peter Easom 26 v Rhys Tillemans 25
David Jones 16 v George Tibbles 17
Andrew Tennant 26 v Brian Barnfield 17
Geoffrey Jones 20 v Jarad Weppner 17


GRAND FINAL

Victoria Park Carlisle 79 (7) v Cambridge 61 (1)
Michael Adams 21 v David Jones 14
David Florance 23 v Geoffrey Jones 11
Gary Beckwith 16 v Peter Easom 20
Louie Beurteaux 19 v Andrew Tennant 16


3RD DIVISION
SEMI FINAL

Rockingham 62 (1) v Perth & Tattersalls 88 (7)
Ivan Wright 13 v Darren McCormack 33
John Livie 13 v Gary Burley 23
Lindsay Atkins 20 v Paul Smith 12
Victor Arriagada 16 v Paul Lydiat 20


SEMI FINAL

Joondalup 2 85 (7) v Midland Morrison 71 (1)
Chris Street 23 v Gary Willis 19
Scott Baldock 14 v Steven Kilford 28
Greg Barry 20 v Greg Waller 13
Jeff Clarke 28 v David Ivers 11


GRAND FINAL

Joondalup 2 89 (6.5) v Perth & Tattersalls 77 (1.5)
Chris Street 19 v Paul Smith 12
Scott Baldock 21 v Darren McCormack 21
Greg Barry 20 v Paul Lydiat 23
Jeff Clarke 29 v Gary Burley 21


4TH DIVISION
SEMI FINAL

Safety Bay 1 79 (6.5) v Victoria Park Carlisle 67 (1.5)
John Biglin 21 v Charles Simms 9
Noel Branley 26 v Graeme Woodger 18
Jason Duncan 20 v Gregory Douglas 20
Malcolm Syme 12 v Alistair McMillan 20


SEMI FINAL

Yokine 1 72 (1) v Yokine 2 85 (7)
Ian Cooper 16 v Peter Woodley 20
Terry Fulcher 24 v Alan McLean 17
Kevin Howieson 14 v Terry Grocock 26
Paul Loveland 18 v Anthony Kay 22


GRAND FINAL

Yokine 2 73 (1) v Safety Bay 1 85 (7)
Peter Woodley 9 v Jason Duncan 26
Alan McLean 18 v John Biglin 26
Terry Grocock 14 v Noel Branley 19
Anthony Kay 32 v Malcolm Syme 14


5TH DIVISION
ELIMINATION FINAL

North Perth 85 (6) v Dalkeith Nedlands 35 (0)
Dean Brickell 32 v Rick Camins 11
Ian Duncan 23 v Douglas Cross 12
Paul Hopkins 30 v Peter Hopper 12
SEMI FINAL

Doubleview 1 36 (0.5) v Kwinana 1 79 (5.5)
Anthony Parkinson 11 v Rowland Dickens 22
Geoffrey Ranson 7 v John Hannaway 39
Otto Weber 18 v Dean Penniment 18
SEMI FINAL

Mt Pleasant 1 50 (1) v North Perth 57 (5)
Sotos Rossides 17 v Dean Brickell 18
Gerald Naylor 25 v Paul Hopkins 15
Lee O'Brien 8 v Ian Duncan 24
GRAND FINAL

Kwinana 1 53 (1) v North Perth 65 (5)
Rowland Dickens 12 v Ian Duncan 23
John Hannaway 21 v Dean Brickell 27
Dean Penniment 20 v Paul Hopkins 15
6TH DIVISION
GRAND FINAL

North Perth 29 (1) v Bullsbrook 39 (3)
Ashley Boundy 20 v George Peddey 16
Brian Bartling 9 v Barry Bettens 23